img-bg
تراکنش های ناموفق

بعضی مواقع در هنگام پروسه انجام پرداخت آنلاین ممکن است در شبکه بانکی مشکلی پیش آید که باعث انجام پرداخت به شکل ناقص شود.

در صورتیکه پس از پرداخت از طریق درگاه های آنلاین سایت و بازگشت به سایت سی شارژ مبلغ از حساب بانکی شما کسر شده و پس از مراجعه به سایت پیغام های خطا مانند : پرداخت موفقیت آمیز نبوده و یا محصول درخواستی با گذشت یک ساعت برای شما ارسال نشده باشد , به این معنی است که این پرداخت بطور ناقص انجام شده و تراکنش شما ناموفق بوده است و سایت نتوانسته پرداخت شما را با بانک اعتبار سنجی کند.

در این موارد بطور معمول در همان روز کاری یا اولین روز کاری بانک بایست مبلغ را به حساب شما باز پرداخت کند و معمولا بانکها طی مدت یک تا 72 ساعت روزهای کاری تراکنش برگشتی را پیگیری و مبلغ کسر شده از حساب شما می بایست طی این مدت به حساب بانکی شما برگشت داده شود.

در مواردی به ندرت ممکن است مبلغ پس از گذشت این زمان به حساب شما باز نگردد , در این موارد شما می توانید با اعلام مغایرت از طریق شرکت پرداخت الکترونیک مرتبط با درگاه ها و یا بانک عامل حساب خودتان پیگیر باز پرداخت مبلغ کسر شده از حساب خود شوید. لازم به ذکر است سایت سی شارژ در این پروسه هیچ دخل و تصرفی ندارد ولی به جهت پیگیری موضوع پس از 72 ساعت کاری می توانید با ارسال تیکت از طریق فرم تماس با ما با ذکر اطلاعات کامل از مبلغ و روز و ساعت پرداخت , از برگشتی بودن تراکنش خود اطمینان حاصل نمایید.

استفاده از سیستم پاسخگویی بانک مورد نظر

تمامی بانک های کشور دارای یک سیستم پاسخگویی تلفنی هستند که با شماره گیری تلفن آنها می توانید به پاسخگو متصل شده و وضعیت را پیگیری کنید.

  • شماره پاسخگویی بانک ملی : 64140-021

  • شماره پاسخگویی بانک ملت : 82488-021

سایر شماره ی بانک ها را با جستجو در اینترنت بیابید.

استفاده از سایت اینترنتی امداد شتاب

در صورت بروز مشکل در تراکنش بانکی خود می توانید به سایت امداد شتاب مراجعه کرده و نسبت به فرم پیگیری اقدام کنید.

لازم به ذکر است که این فرم فقط مخصوص تراکنش های شتابی است و برای تراکنش های ناموفق درون بانکی از خود بانک مورد نظر اقدام کنید.

تماس با شماره 29911

در صورت بروز هرگونه مغایرت در تراکنش های الکترونیک خود می توانید با شماره گیری 29911 که متعلق به مرکز رفع مغایرت در تراکنش های الکترونیک است وضعیت را پیگیری کنید.